Založení zelené střechy

Zelené střechy jsou v poslední době jednoduše v módě. Slouží nejen jako estetická plocha, ale taká jako ekologická izolace. 

Před založením zelené střechy je důležité určit nosnost střešní konstrukce. Dále je potřeba vytvořit dobrou izolaci vhodnou hydroizolační fólií, která zabrání pronikání vlhkosti a prorůstání kořenů rostlin do střešní konstrukce. Na této odizolované ploše se vytvoří vegetační souvrství a pak lze přistoupit k výsadbě rostlin.

Proč zelenou střechu?

Zelená střecha se stane chloubou vašeho domu. Střešní zeleň může povýšit nevyužitou a často i nevzhlednou plochu střechy na zajímavý estetický prvek, či dokonce místo využitelné k aktivnímu pobytu. Kromě toho má zeleň na střeše i další funkční a technologické klady.

Zelené střechy chrání hydroizolační vrstvu před UV zářením a teplotními rozdíly a tím výrazně prodlužují její životnost. Střešní zeleň také zlepšuje tepelnou izolaci staveb. V zimě snižuje úniky tepla, v létě chrání před přehříváním stavby. Tím zelené střeby pomáhají vytvářet v budově příjemné klima.

Zeleň na střechách navíc pohlcuje hluk okolí, zachycuje prach a škodliviny ze vzduchu a působí tak jako přirozený zelený filtr ovzduší. Vytvářejí prostor pro rostliny a živočichy, zvlhčují a ochlazují okolní vzduch a všeobecně přispívají nemalou měrou pro zlepšení životního prostředí.

Máte zájem o zelenou střechu? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS