Osazení zeleně

Osazení zahrady

Rostliny v zahradě mají zásadní vliv na celý její charakter. Konkrétní druhy rostlin, jejich umístění a množství samozřejmě nejlépe navrhne odborník. Obraťte se  na nás s osazením zahrady. Zahradní architekt dokáže ideálně zohlednit všechny důležité vlivy, jako jsou:

  • orientace zahrady
  • úroveň oslunění či zastínění
  • které druhy se spolu snášejí a které ne
  • velikosti rostlin v dospělosti
  • všechny další okolnosti z hlediska botanického, funkčního i estetického.

Před osazením zahrady

Každý majitel budoucí zahrady by se měl dopředu zamyslet nad tím, jaký je jeho vkus, jaké rostliny má v oblibě, jaké barvy preferuje i jak hodně chce do rostlin investovat a další okolnosti, které skladbu rostlinného materiálu ovlivní. Je například vhodné vědět jestli se v zahradě budou pohybovat malé děti či domácí mazlíčci. Pak je žádoucí vyhnout se druhům jedovatým, zejména s lákavými bobulemi, nebo druhům s ostrými ostny.

Jehličnany nebo listnáče

Setkáváme se s tím, že zákazníci, v zájmu požadavku na minimální údržbové práce, preferují jehličnaté a stálezelené dřeviny a trochu se brání listnatým. Ideální osazení zahrady by však mělo být skladbou rostlinného materiálu v rovnováze. Přílišná převaha stálezelených rostlin dělá zahradu trochu strnulou, neměnnou a monotónní.

Rovnovážný poměr opadavých a stálezelených rostlin vnese do zahrady dynamiku a pestrost. Zahrada tak během roku skutečně žije, mění barvy i tvary, proměňuje se a okouzluje stále něčím novým.

Zakládání výsadeb pro osazení zahrady

Kvalita stávající zeminy obvykle nebývá zcela ideální, proto děláme při osazení zahrady a zeleně obvykle až 100% výměnu zeminy ve výsadbové jámě za kvalitní substrát. Výsadbové plochy jsou pak standardně pokryty textilií proti prorůstání plevele a na ni je rozprostřen mulčovací materiál, kterým bývá obvykle drobná mulčovací kůra nebo kačírek, ale i jiné materiály.

Je také vhodné oddělit výsadbové a travnaté plochy proti prorůstání. K oddělení výsadeb se používají různé materiály, jako kovové, plastové, či gumové pásky. Naší specialitou a u našich zákazníků oblíbeným prvkem je obruba z pálené cihličky, která zabraňuje prorůstání, usnadňuje sekání okrajů a působí jako výtvarný prvek v zahradě.

Máte zájem o osazení zahrady? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.


Tvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS